наші конкурси та фестивалі

Конкурси та фестивалі / fests & competitions

Musical Arts Education & Pedagogy (Kyiv, UKRAINE)

У розділі розміщено інформацію про конкурси та фестивалі, організатором яких виступають кафедри ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ імені АНАТОЛІЯ АВДІЄВСЬКОГО Українського державного університету імені Михайла Драгоманова 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

        ІМЕНІ АНАТОЛІЯ АВДІЄВСЬКОГО

    АСОЦІАЦІЯ ДІЯЧІВ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ

І ВИХОВАННЯ  УКРАЇНИ

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У 2025 році за підтримки ректора УДУ імені Михайла  Драгоманова академіка Віктора Андрущенка відбудеться ХІІ Міжнародний хоровий форум імені академіка Анатолія Авдієвського «Як серцю виспівать себе», який буде проведено у два етапи:

І-й етап – відкриття хорового форуму: проведення міжнародної науково-практичної конференції «ХII Міжнародні науково-практичні читання імені академіка Анатолія Авдієвського» (15-16 травня 2025 р.).

II-й етап: – проведення конкурсу хорових диригентів та конкурсу на краще виконання дитячої пісні «Дитячі мрії». Окрім цього оргкомітет форуму впроваджує ще одну категорію, без якої національна музична культура не є повною, – це конкурс вокально-танцювальних колективів, що сприятиме розширенню формату цього конкурсу.

У зв’язку з воєнним станом конкурси відбудуться у змішаному форматі з 15 травня по 30 травня 2025 року.

Заходи будуть проходити з 15 травня по 30 травня 2025 р. у м. Києві на базі факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського УДУ імені Михайла Драгоманова.

                                                                І-й етап

проведення міжнародної науково-практичної конференції

«ХII  Міжнародні науково-практичні читання імені

академіка Анатолія Авдієвського»

(15-16 травня 2025 р.)

Тематика конференції охоплює такі напрями:

  1. Анатолій Авдієвський – видатний митець та освітній діяч сучасності.
  2. Методологічні основи мистецької освіти.
  3. Теоретичні та методичні засади мистецької освіти.
  4. Художньо-педагогічний потенціал музичного мистецтва.
  5. Методичні аспекти навчання мистецьких дисциплін.
  6. Перспективи розвитку факультетів мистецтв університетів.

Місце проведення: м. Київ, вул. О. Кониського, 11, Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського (ауд. 4-10, 4-13).

           Форма проведення – змішана   (Онлайн-платформа проведення буде повідомлена додатково).

 Робочі мови конференції: українська, англійська, німецька, польська, китайська.

Для участі в конференції необхідно:

 До 1 травня 2025 р. подати заявку з інформацією про учасника, тему доповіді:

  • відомості про автора (прізвище, ім’я та по батькові, місце роботи, посада, науковий ступінь, вчене звання, якщо студент, адреса вищого закладу освіти, контактний телефон);
  • тема доповіді;

              –    учасники конференції можуть опублікувати свої статті у періодичному виданні «Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти», заснованого в 2004 р. («Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти») й включеного до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) – педагогічні науки, спеціальність 014 (середня освіта / підготовка викладачів за предметними спеціальностями).

                       Збірник присвячений питанням теорії та методики мистецької освіти. Розглядаються проблеми професійної підготовки вчителів мистецьких дисциплін. Висвітлюються сучасні підходи до формування педагогічної майстерності та розвитку творчих якостей студентів, надаються методичні рекомендації в галузі музичного виконавства, естетичного виховання учнівської молоді.  

                     Web-сторінки засновника і видавця: часописи (npu.edu.ua), наукові збірники УДУ імені Михайла Драгоманова (udu.edu.ua).  Офіс редколегії: факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського – кафедра фортепіанного виконавства та педагогіки мистецтва УДУ імені Михайла Драгоманова.

                     Голова Редколегії – д.п.н., проф. Ольга Пилипівна Щолокова, кафедра фортепіанного виконавства та педагогіки мистецтва УДУ імені Михайла Драгоманова (факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського), аудиторія 3-11;  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідальний секретар: Забара Максим Володимирович:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (моб. 050-575-22-16).

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТТІ:

Основний виклад – за стандартними вимогами МОН України до наукових публікацій (Бюлетень ВАК 2003 №1). Мова публікації – українська. Обсяг – від 0,5 до 1,0 друк. арк. (від 20 тис. до 40 тис. друкованих символів), що приблизно складає 10-20 сторінок стандартного набору основного тексту.

Файл подання є електронним документом у форматі редактора Microsoft Word версії 2003-2007, з розширенням "doc", або "rtf". УВАГА! файли з розширенням "docx" (Word 2007 і пізніше) не приймаються.

Шрифт – Times New Roman; кегль – 14; міжрядковий інтервал – 1.5; поля – 2 см по периметру. Кількість символів у рядку – до 65 знаків. Без нумерації сторінок. Формат аркуша – А4. Стильова розмітка не застосовується. Без переносів. Виноски не використовуються. Абзац автоматичний – 1,25 см (відступи форматуються тільки автоматичними засобами, а не проміжками). Авторські акценти виділені курсивом, або розрядкою, а не підкресленням (крім адрес URL); ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо за змістом (не в кінці). Загальна кількість ілюстрованого матеріалу та таблиць – до 4 шт.

УВАГА! Слід уникати надлишкових міжсимвольних проміжків, прихованих допоміжних символів (знаків) комп'ютерного набору.

Посилання в тексті на бібліографічні джерела (з блоку Література) подаються у квадратних дужках. Наприклад, [10, с. 100] – конкретна сторінка; [1], [13] – це кілька джерел без зазначення сторінки.

СТРУКТУРА СТАТТІ

 1-й абзац (вирівнювання ЛІВОРУЧ), автор проставляє шифр УДК за міжнародним тематичним класифікатором (необхідно взяти у бібліографа-фахівця).

2-й абзац (вирівнювання ЛІВОРУЧ), Прізвище та два ініціали автора, далі одним рядочком     ORCID iD, через кому назва закладу або установи – де працює автор за основним місцем роботи, місто.

3-й абзац – Назва статті (вирівнювання ЦЕНТРАЛЬНЕ). Виділяти ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ назву НЕ ТРЕБА, стандартний шрифт.

4-й абзац – українська анотація.

  • центральний структурний блок – текст статті.
  • структурний блок – Література – з нового рядочка, вирівнювання ЛІВОРУЧ.
  • структурний блок англійською мовою – Прізвище та ім'я автора. Назва статті.
  • структурний блок англійською мовою – розгорнута англійська анотація (Abstract / Summary).
  • структурний блок англійською мовою – REFERENCES.
  • структурний блок – Про автора – українською та англійською мовами, контактні дані для Редколегії.

До основного тексту додаються дві анотації – українською та англійською мовами – з ключовими словами. Розташовується УКРАЇНСЬКА – на початку статті. АНГЛІЙСЬКА – наприкінці.

УКРАЇНСЬКА АНОТАЦІЯ – перед основним блоком – це стислий переказ головних позицій, мовою публікації (українською), обсягом бл. 800 знаків (150-300 слів), в один абзац. Форматування як в основному викладі: шрифт – Times New Roman; кегль – 14; міжрядковий інтервал – 1,5.

Ключові слова – до 8 головних словосполучень, не повинні дублювати слова назви публікації; через крапку з комою; прізвища та власні назви окремо в називному відмінку не ставляться.

АНГЛІЙСЬКА АНОТАЦІЯ – Summary/Abstract – це розширений автореферат, який включає виклад основних позицій, обсягом від 1800 до 2500 символів, відтворюється так, щоб не виникало потреби звертатися до основного викладу. Слід уникати ознак авторецензії. Забороняється застосовувати автоматичні англомовні перекладачі типу Google-translate. Рекомендується подавати англійську анотацію тільки після перевірки лінгвістом-філологом.

Keywords: (ключові слова – до 8 словосполучень) – як в українській анотації. Важливо спиратися на коректну англомовну термінологію. Розділяються крапкою з комою.

Розташування – після Літератури, але перед References.

ПРИСТАТЕЙНА БІБЛІОГРАФІЯ формується з джерел та літератури. Це блоки ЛІТЕРАТУРА та REFERENCES. Бібліографічні описи вказуються тільки згадувані у вашій статті. Рекомендована кількість – 5-7; для оглядових статей – максимум 20. За наявності бажано вказати DOI статті.

ЛІТЕРАТУРА – розташовується після основного тексту; сортування абеткове; список нумерований; мовою оригіналу, відповідно до українських стандартів оформлення бібліографії в наукових текстах ДСТУ 8302:2015 (у тому числі зі спрощеннями відносно ДСТУ ГОСТ 7.1:2006).

REFERENCES – цей блок бібліографічних джерел розташовується після англійської анотації (тобто, наприкінці статті), він ніби повторює ЛІТЕРАТУРУ, але описи формуються за міжнародними стандартами: кирилиця НЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ, і кожна літера замінюється символом латиниці (транслітерація здійснюється відповідно до мови джерела), крім того всі ці неангломовні джерела подаються також паралельно з англійським перекладом у квадратних дужках, і вказується мова оригіналу – наприклад, джерело українською – [in Ukrainian]. Рекомендуємо в оформленні бібліографічних описів застосовувати стиль "Harvard Style" (назва статті в прямих лапках ""), або бібліографічний стиль "APA" ("" – лапки не викорситовуються у назві статті, але тоді все ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ). Транслітерація кирилічних назв допускається за так званою системою "BSI", BGN / PCGN 1965, LC.

Про автора – на останній сторінці – цей інформаційний блок подається наприкінці статті: дані вказуються без скорочень, в один абзац; український текст дублюється англійською мовою; зазначається постійний цифровий ідентифікатор науковця ORCID iD, а також актуальний E-mail автора статті (для оперативного вирішення редакційних питань). ПІБ латиницею – стандартно (як зазвичай науковець реєструється в міжнародних профілях), або за правилами паспортної транслітерації країни автора статті (тобто – як у закордонному паспорті).

Для опублікування статті у періодичному виданні «Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти» необхідно надіслати електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. не пізніше 01 травня  2025 року наступні матеріали:

  • Статтю, оформлену згідно з вказаними вимогами.
  • Відскановану квитанцію про сплату вартості публікації наукової статті у разі прийняття до друку.
  • Розмір публікаційного внеску становить 60 грн. за одну сторінку.

Публікаційний внесок сплачується після підтвердження інформації про прийняття матеріалів до публікації (реквізити надаються редакцією).

Публікаційний внесок покриває витрати, пов’язані з рецензуванням, коректурою і редагуванням статей, макетуванням збірника та розміщенням його електронної версії. Електронна версія журналу своєчасно розміщується у відкритому доступі на сайті видання.

Всі учасники конференції отримають:

  • Програму конференції (в електронному вигляді);
  • Сертифікати учасника (в електронному вигляді);
  • Друкований збірник «Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти».

Заявки на участь у форумі чекаємо на таку електронну адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Запрошуємо до участі в конференції студентів, аспірантів, докторантів, викладачів, науковців, продюсерів та усіх зацікавлених осіб.                                                      

                                         II-й етап

Конкурс хорових диригентів, конкурс краще виконання дитячої пісні «Дитячі мрії». Конкурс вокально-танцювальних колективів 

                                       (15 травня – 30 травня 2025р.)

                                                                  

                                                                     ПОЛОЖЕННЯ

Засновник:

Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського УДУ імені Михайла Драгоманова.

Секретаріат:

         Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського: м. Київ, вул. О.Кониського, 11,

         кафедра хорового диригування та теорії і методики музичної освіти,

      Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

     

       Координатор проєкту: завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор

       Козир Алла Володимирівна

  1. Загальні положення:

1.1. Мета конкурсів: 

  • збереження традицій української вокально-хорової школи академіка Анатолія Авдієвського;
  • долучитися до постаті видатного діяча української вокально-хорової культури – академіка Анатолія Тимофійовича Авдієвського;
  • популяризувати кращі зразки вітчизняної та зарубіжної вокально-хорової музики;
  • виявити та підтримати талановитих диригентів, виконавців та творчі колективи (дитячі, навчальні та ін.).
  • збереження традицій вокально-танцювальної культури українського національного мистецтва та розвиток сучасної вокально-танцювальної культури.

1.2. Оголошення результатів і нагородження лауреатів відбудеться 30 травня 2025 р.

Трансляцію Гала-концерту і нагородження переможців можна дивитися за наданим посиланням

1.3. У рамках конкурсів журі визначає переможців І, ІІ та ІІІ місця у таких номінаціях: кращі хорові диригенти, кращі виконавці дитячих пісень та кращі вокально-танцювальні колективи.

Всі учасники конкурсів отримають дипломи, та сертифікати.

 

  1. Вимоги до учасників конкурсів.

2.1. Програмні вимоги до учасників Конкурсу хорових диригентів.

     Концертна програма учасника конкурсу складається із двох творів:

  • Бажано твір Анатолія Авдієвського – оригінальний або обробка народної пісні;
  • Другий твір - хоровий твір вітчизняної чи зарубіжної музики (за вибором конкурсанта);
  • Тривалість демонстраційного часу конкурсної програми кожного учасника до 10 хвилин.
  • 2.2. Програмні вимоги до конкурсу «Дитячі мрії». Дитячий твір або композиція виконується одним учасником, або групою. Тривалість демонстраційного часу конкурсної програми до 7 хвилин.
  • 2.3. Програмні вимоги до учасників Конкурсу вокально-танцювальних колективів. Виконання вокально-танцювальної композиції української народної тематики (обов’язковий), та вокально-танцювальна композиція на вільну тематику. Тривалість демонстраційного часу конкурсної програми до 10 хвилин.

 

  1. Акредитація учасників конкурсів та

технічні вимоги до відео виступу:

3.1. Виконавець (або творчий колектив)  до 1 травня 2025 р. надсилають онлайн анкету-заявку за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В анкеті потрібно зазначити наступну інформацією: відомості про учасника (прізвище, ім’я та по батькові або назва гурту; фото 3Х4; студентом або учнями якого вищого закладу освіти чи іншого закладу освіти являються; адреса, контактний телефон; конкурсна програма), а також посилання на відеозаписи виступів на платформі Youtube

3.2. Вимоги до відео конкурсного виступу та фотоматеріалів:

- фото має бути не менше, ніж 800*600 пікселів, щільністю 300dpi і більше,

- відео повинно бути завантажене в Youtube із налаштуваннями приватності «для всіх» та «контент НЕ призначено для дітей». В описі вказати: назву твору, автора, виконавця або виконавців, відео учасника конкурсу хорових диригентів чи інших конкурсантів.

                                           

  1. Критерії оцінювання:

4.1. Розкриття теми та змісту представлених творів.

4.2. Відповідність стилю, самобутність, художня цінність, оригінальність втілення художньої ідеї.

  4.3. Художня виразність виконання, артистизм, узгодженість голосу та акомпанементу.

4.4. Музично-виконавський рівень, якість музичного матеріалу, цілісність композиції, манера виконання, художнє втілення музичного образу.

4.5. Оригінальну інтерпретацію, логічну побудову, технічне виконання (рівень володіння танцювальною та вокальною техніками) та високохудожнє відтворення вокально-хореографічного задуму;

  4.6. Відповідність музичного матеріалу фізіологічним можливостям виконавців.

                                                  

                                                    Адреса оргкомітету:

     Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського: м. Київ, вул. О.Кониського, 11,

       кафедра хорового диригування та теорії і методики музичної освіти

       Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

     Координатор проєкту: завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор

       Козир Алла Володимирівна

       Технічний директор: Железняк Дарина Сергіївна +380 67 433 0521; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

       Відповідальний секретар: Бондаренко Дар’я Романівна +380 99 604 4906; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЛІСОК

Кафедра фортепіанного виконавства та педагогіки мистецтва факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки Міністерства освіти і науки, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної Всеукраїнської музичної спілки Європейська Асоціація піаністів-педагогів України “UkrEPTA” проводить кожного року МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ – КОНКУРС «ПРОЛІСОК». Автор ідеї – д.п.н., професор Ольга Пилипівна Щолокова.

Фестиваль-конкурс включає:

- УЧНІВСЬКИЙ КОНКУРС - номінації: фортепіано, струнно-смичкові та оркестрові інструменти, орган, клавесин, народні інструменти, вокал (академічний, естрадний, народний спів), ансамблі (вокальні та інструментальні), композиція.

- КОНКУРС ВИКЛАДАЧІВ-виконавців .

- КОНКУРС КОНЦЕРТМЕЙСТЕРІВ.

У рамках конкурсу-фестивалю проводиться МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МОДЕРНІЗАЦІЯ НАСКРІЗНОЇ ВИКОНАВСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СУЧАСНІЙ МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ»

2024 prolisok QR

 

Привіт, друзі! 🌟

Сьогодні ми з радістю вітаємо всіх учасників та лауреатів  XIV Міжнародного фестивалю-конкурсу 'ПРОЛІСОК'

Ваша творчість і наполегливість заслуговують на вдячність та визнання.

Ви - натхнення для нас у дивовижному світі творчості та відкриттів.

Нехай ваші ідеї ростуть та процвітають, як яскраві квіти весни, і надихають нас усіх на нові здобутки та досягнення.

 

Усі учасники нашого Міжнародного фестивалю-конкурсу є унікальними, чудовими людьми, що заслуговують на увагу, але зараз хочемо виділити найяскравіші моменти та показати лауреатів першого ступеня та ГРАН-ПРІ 

(Для переходу до перегляду відео, натисніть на прізвище учасника)

 

 

2024 ART KLAVIER 

‘ART-KLAVIЕR 2024’. IX Міжнародний фортепіанний конкурс (23-26 квітня 2024). КОНФЕРЕНЦІЯ. До 190-річного ювілею від заснування Українського державного університету імені Михайла Драгоманова / ‘ART-KLAVIЕR 2024’. IX INTERNATIONAL PIANO COMPETITION for the Students and Postgraduate-Students of Establishments for Music Majors and for Art Teacher Training. CONFERENCE. To the 190-th anniversary of the founding of the Mykhailo Dragomanov Ukrainian State University. 

 

 

XIV 
МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС 'ПРОЛІСОК'

м. Київ, 25.-30.III.2024

запрошуються учні, викладачі, концертмейстери початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів 

XIV INTERNATIONAL FESTIVAL-COMPETITION 'PROLISOK
Kyiv / Ukraine, 25.-30.III.2024

for pupil youth, teachers, accompanists of primary schools specialized on musical and aesthetic education

Також у період проведення фестивалю-конкурсу запрошуємо педагогів, методистів, учителів мистецьких дисциплін, досвідчених викладачів практиків і науковців-початківців взяти участь у науково-практичній конференції. Тези доповідей публікуватимуться як матеріали конференції «Проблеми музично-естетичного виховання учнів мистецьких закладів освіти». ПРОЛІСОК 2024 PROLISOK. 

 

2023 prolisok

До 60-річчя факультету мистецтв

XIII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС 'ПРОЛІСОК'

м. Київ, 27.03.2023 – 02.04.2023

запрошуються учні, викладачі, концертмейстери початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів

 

To the 60th anniversary of the Faculty of Arts

XIII INTERNATIONAL FESTIVAL-COMPETITION 'PROLISOK
Kyiv / Ukraine, 27.03.2023 – 02.04.2023

for pupil youth, teachers, accompanists of primary schools specialized on musical and aesthetic education

  

20211113 prolisok 2 baner cut

Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського інформує, що всі події 2022 року, пов’язані з XIII Міжнародним конкурсом-фестивалем "ПРОЛІСОК", переносяться на 2023 рік.


ОРГКОМІТЕТ

Кафедра педагогіки мистецтва та фортепіанного виконавства 

Автор ідеї, художній керівник – д.п.н., професор Ольга Пилипівна Щолокова

EmailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Координатор: Maksym ZABARA 
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

logo art “ART-KLAVIЕR” - VIII дистанційний МІЖНАРОДНИЙ ФОРТЕПІАННИЙ КОНКУРС серед студентів та аспірантів музичних і музично-педагогічних навчальних закладів.

1 – 6 лютого 2021 (Київ, Україна).
Заявки приймаються до 30 СІЧНЯ 2021.


 Під час проведення конкурсу відбудеться науково-практична конференція «Модернізація наскрізної виконавської підготовки учнівської молоді в сучасній мистецькій освіті». Планується публікація тез.

 

“ART-KLAVIЕR” - VIII on-line INTERNATIONAL PIANO COMPETITION for the Students & Graduate Students of Musical and Teacher Training Majors,

1 – 6th February 2021 (Кyiv, Ukraine).

Application deadline - 30.I.2021.

Дочірні категорії