Щиро вітаємо магістранта кафедри теорії музики та естрадного мистецтва Влада Солоненка з блискучою перемогою на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі творчих та музичних мистецтв "DIAMOND FESTIVAL"!
Влад здобув почесне 1 місце у номінації "Вокал" (вікова категорія 19+), продемонструвавши свій унікальний талант, майстерність та неповторний артистизм.
Ця нагорода є яскравим свідченням його наполегливої праці, творчого підходу та високого професіоналізму.
Пишаємось досягненням Влада та бажаємо йому нових звершень, натхнення і подальших перемог на мистецькому шляху!
День 19 листопада 2024 р. був відмічений цікавими заходами з практичної підготовки студентів бакалаврату до мистецько-педагогічної діяльності. Керівники виробничих практик згідно бакалаврської програми – провідні фахівці факультету мистецтв канд. пед. наук, доцент Людмила Степанов, канд. пед. наук, доцент Оксана Гусаченко, доктор філософії, викладач Ксенія Короткевич.
Захід №1
Студенти 4–го курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), 025 Музична освіта та 024 Хореографія звітували про закінчення виробничої педагогічної практики у Спеціалізованій школі № 115 імені Івана Огієнка (директор Тетяна Кисіль, заступник директора з виховної роботи та вчитель мистецтва Наталія Маремуха). Під орудою керівника виробничої педагогічної практики канд. пед. наук, доцента Людмили Степанової студентами було проведено позакласний мистецько-виховний захід для учнів основної школи на тему «Стиль, жанр, манера в мистецтві музики і танцю».
Сучасна форма проведення заходу (комбінований он-лайн та оф-лайн формат), доброзичливість ведучих, артистизм виконавців, застосування різноманітного художнього матеріалу (сольний та хоровий спів, інструментальна музика, хореографічні номери) дозволили створити в учнівській аудиторії атмосферу невимушеності та справжньої зацікавленості мистецькою дією. Учні 6-7 класів із задоволенням ознайомилися з різностильовими зразками класичної та сучасної музики, послухали твори у кількох виконавських манерах, дізналися про жанри сучасного танцю.
Концертні номери підготували і виконали студенти 4 курсу Софія Міль, Катерина Зеніна, Максим Бондаренко, Тонг Нгок Лінь, Анастасія Масловська, Данило Ан, Тетяна Гранчак, Марина Гаркавенко, Юлія Шумська, Юлія Хорошун, Марія-Магдалина Алейнік та студенти-хореографиАнна Черненко, Яна Ветрова, Вікторія Чепурна, Владислава Кожуховська, Валерія Козубенко. Ведуча і автор презентації – Катерина Зеніна.
Концерт закінчився спільним виконанням улюблених популярних українських пісень під вдячні оплески слухачів. Гість заходу - відповідальна за проведення практик на факультеті мистецтв канд. пед. наук, професор Тетяна Бодрова подякувала керівництву школи та студентам-виконавцям за плідну співпрацю.
Захід №2
Захід іншого формату відбувся у той же день у Київській дитячій музичній школі №1 імені Якова Степового (директор школи Сергій Баклан). За участі провідних викладачів кафедри вокального виконавства факультету мистецтв та педагогів-вокалістів музичної школи було проведено методичний семінар на тему «Вокальна школа розкриття співацького голосу: фізіологічний і психологічний аспекти». Його мета – ознайомити студентів-практикантів спеціальності 025 Музичне мистецтво зі специфікою вокальної роботи з дітьми молодшого шкільного та підліткового віку.
У творчому діалозі з питань постановки голосу взяли участь канд. пед. наук, професор Людмила Тоцька, доцент Юрій Заболоцький, завідувачка вокально-хорового відділу КДМШ №1 Олена Денисовець. У безпосередній роботі з учнями мистецької школи було апробовано практичні прийоми розвитку дитячого голосу, у формі дискусії обговорено роль саморегулятивних і фізіологічних факторів у становленні вокаліста.
Слід зазначити, що спільна організаційно-методична робота університету і школи, представлена у вищезазначених закладах, є запорукою успішності фахової підготовки майбутніх учителів мистецьких дисциплін, свідченням ефективної співпраці викладачів і студентів у сфері художньої творчості.
Тетяна Бодрова
Людмила Степанова
30 жовтня у нашому університеті відбувся другий у 2024-2025 н.р. науково-методичний семінар з удосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти. Керівник семінару – завідувачка відділу практичної підготовки УДУ імені Михайла Драгоманова Наталія Верпатова.
Широкій публіці було представлено результати організації і проведення виконавської практики магістрантів факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського. Її успішне завершення мало вагоме значення для подальшого професійного життя кожного випускника мистецької спеціальності, адже сприяло реалізації мети практики - формуванню у магістрантів виконавсько-професійних компетентностей, набуттю досвіду сценічного виконання мистецьких творів. Загальне керівництво даною практикою здійснювалося доц. Наталією Згурською.
Базами практики стали провідні мистецькі колективи України, серед яких Національний академічний театр опери і балету України імені Тараса Шевченка, Національна академічна хорова капела «Думка», Державний театр оперети, Національний симфонічний оркестр України та інші.
На проведеному заході магістранти спеціальностей Музичне мистецтво та Хореографія засвідчували свою професійну майстерність згідно таких кваліфікацій як: керівник хорового колективу, концертмейстер, артист-вокаліст, артист оркестру, балетмейстер.
У вступній частині проведеного заходу відповідальна за проведення практики на факультеті мистецтв проф. Тетяна Бодрова окреслила основні принципи організації виконавської практики та вказала на особливості її проведення в сценічно-концертних умовах. Зверталася увага на такі складові сценічної діяльності як організація концерту та його драматургія, висока якість художнього матеріалу та майстерність виконавців (артистизм, вольові якості, сформованість умінь виконавської саморегуляції, контакт з публікою).
На заході було оголошено подяку викладачам усіх кафедр та декану факультету мистецтв проф. Василю Федоришину, під орудою яких магістранти-випускники змогли отримати належну фахову виконавську підготовку.
У мистецькій частині заходу - концерті–звіті - прозвучали твори композиторів-класиків, народна та сучасна музика в інструментальному, вокально-хоровому та пластичному виконанні. Магістрантами було представлено музичні твори В.Косенка, М.Скорика, Ф.Шопена, Е.Гріга, Р.Леонковалло та інших. Вразили своєю яскравістю такі хореографічні номери як «Горлиця» та «Іспанський танець». Публіці сподобалися своєю емоційною насиченістю «Циганський танець» та хореографічна композиція у сучасному стилі на музику Бенжаміна Клементіне.
Прикрасою концерту став виступ гостей університету - дитячої групи Танцювальної студії «VAVYN» під керівництвом магістрантки Валерії Винник.
Побажаємо педагогічному колективу та студентам факультету мистецтв подальших творчих здобутків та успішних сценічних виступів!
Посилання на запис концерту:
https://drive.google.com/file/d/1glTZ7I9OQ1zPhe7qyTmAlrnfb3RBZvUs/view?usp=sharing
Тетяна Бодрова
Наталія Згурська
🎶 25 жовтня студенти та професорсько-викладацький склад факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова мали чудову можливість зануритися у світ танцю та музики на виставі в Київському національному академічному театрі оперети! 🎭
Наші студенти з усіх кафедр факультету відвідали спільний міжнародний проєкт під назвою "Вечір аргентинського танго" — насичений емоціями та пристрастю вечір, що об’єднав танцювальні та музичні традиції Аргентини.
Це стало натхненням для майбутніх митців та зміцнило нашу творчу спільноту, нагадуючи, як важливо об'єднуватися навколо краси та мистецтва.
✨ Вечір подарував незабутні враження, сповнивши всіх присутніх магією мистецтва танго!
"Українська культурна дипломатія у Бразилії через музику".
Руслана Лоцман, Заслужена артистка України, поділилася незабутніми моментами своєї подорожі до Бразилії, де взяла участь у фестивалі української культури. Вона відвідала українські громади, зустрічалася з хоровими та танцювальними колективами, провела серію концертів і побувала в місцях з глибоким зв'язком з українською культурою. В її репертуарі були як народні пісні, так і сучасні патріотичні композиції, об'єднуючи українців по всьому світу музикою та любов'ю до рідної культури.
Посилання на відео "Всесвіт Україноспіву: Бразилія":
https://www.youtube.com/watch?v=0k9JvpAo14k
З повною інформацією цієї поїздки ви можете ознайомитись у файлі:
Пісенна_мандрівка_Бразилією_або_Українська_культурна_дипломатія_.pdf
Заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук Руслана Лоцман представляла факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова на Міжнародному фестивалі мистецтв у Барселоні.
Вже 4 роки поспіль в Іспанії проходить фестиваль "Диво-Вишиванка" , в рамках якого, серед дітей української діаспори відбувається конкурс україноспіву "Диво-Вишиванка", незмінною головою журі якого є наша викладачка, Лоцман Руслана Олександрівна. Цьогоріч фестиваль охопив півтисячі учасників з 11 країн світу.
25 травня відбувся конкурсний день, де виступали солісти та колективи з Ірландії, Польщі, Іспанії, Німеччини, Великобританії, Словаччини та інших країн світу.
26 травня в центральному парку Барселони Де ла Габіа відбувся 8-годинний фестивальний марафон, під час якого збирали кошти на потреби ЗСУ. Руслана Лоцман презентувала авторську пісню "Диво-Вишиванка", яку виконала з лауреатами фестивалю на урочистому відкритті, а також передала почесні подяки від Міністерства культури та інформаційної політики для організаторів фестивалю - Асоціації вчителів та батьків "Берегиня" та Українській школі "Мрія" в Барселоні.
Для роботи в журі також запросили гостю із Швейцарії - докторка педагогічних наук, професор факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського - Євгенія Проворова, яка, окрім успішного виступу на фестивалі, долучилась до круглого столу-майстер-класу для викладачів українських шкіл. Руслана Лоцман презентувала навчально-методичні посібники для навчання україноспіву та авторські збірки пісень і казок для дітей, які будуть корисні для національно-патріотичного мистецького виховання українців світу.
Концертні номери можна переглянути за посиланнями:
https://drive.google.com/file/d/15wl-Lww2EWWk9T_SyPeG6vn9G-4Iv2Ao/view?usp=sharing
Дружня зустріч !
31 травня 2024 року, у затишній атмосфері Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, по ініціативі кандидата педагогічних наук, лауреата міжнародних конкурсів, доцента кафедри фортепіанного виконавства і педагогіки мистецтв Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського УДУ імені Михайла Драгоманова, Скопич Алли Володимирівни, відбулася дружня зустріч з доктором філософії, викладачкою сольного співу і виконавської майстерності Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Полтава), Тетяною Михайлівною Мольдерф та її талановитими студентами, здобувачами НН інституту мистецтв, лауреатами та володарями Grand Prix багатьох міжнародних конкурсів
Кариною Варфоломієвою:
https://drive.google.com/file/d/1b5aAV5r4fthkfLTSil6momvHn3aseXz2/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1O9TEAAlKKqtDeCPcCthsXDrHeVNfTN4r/view?usp=sharing
Богданом Кирпою:
https://drive.google.com/file/d/1kObAQImS3dJlQt7AHG3L6c2EZuu4aXNH/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/17_GZZI9cVboo0NbhvpjBhE1AC6UXIbm2/view?usp=sharing
Фінальним номером концерту була співпраця двох університетів та спільне виконання твору Ігоря Шамо "Києве мій"
https://drive.google.com/file/d/1fnDcivyUMV79cyfnvrCc0ABMfXtjIiBp/view?usp=sharing
В рамках зустрічі, відбувся концерт вокальної музики. Студенти викладача Мольдерф Т.М., Карина Ворфоломієва та Богдана Кирпа під фортепіанний супровід висококваліфікованого концертмейстера Анни Єзерської та мистецтвознавський вступ Тетяни Михайлівни, блискуче виконали твори українських та зарубіжних композиторів, чим викликали бурхливі овації слухачів.
На концерті були присутні: у повному складі, камерний оркестр факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського, українські та іноземні студенти усіх кафедр факультету мистецтв, Заслужений діяч мистецтв України, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського - Василь Ілліч Федоришин, кандидат педагогічних наук, професор, заступник декана Тетяна Миколївна Завадська, спеціальні гості та інші.
Після концерту, у сердешній сімейній атмосфері, декан факультету мистецтв - Василь Ілліч Федоришин, за чашечкою кави, обговорив і спланував майбутню співпрацю з Тетяною Михайлівною Мольдерф та її студентами.
📚 Всеукраїнська науково-практична конференція (режим офлайн і онлайн)
📅 Час проведення: 29-30 травня 2024 року
🎉 Студенти факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського відкрили творчим виступом пленарне засідання конференції.
Серед артистів були:
- 🎵 Четвертак Єва - магістр (бандура)
- 🎤 Солоненко Владислав - бакалавр (вокал)
- 🎻 Павло Барабащук - аспірант
👨🏫 Декан факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського Державного Університету імені Михайла Драгоманова професор Василь Федоришин, як член оргкомітету, долучився до підготовки та проведення конференції.
Переглянути фрагменти виступів можна за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1kg9_eWGH7mNqRi6HBzaETWk1OOfnueV_/view?usp=drive_link
https://drive.google.com/file/d/1Tp5p8-ahtK8CfbNl7r4QK87SRsDR8YqI/view?usp=drive_link