День 19 листопада 2024 р. був відмічений цікавими заходами з практичної підготовки студентів бакалаврату до мистецько-педагогічної діяльності. Керівники виробничих практик згідно бакалаврської програми – провідні фахівці факультету мистецтв канд. пед. наук, доцент Людмила Степанов, канд. пед. наук, доцент Оксана Гусаченко, доктор філософії, викладач Ксенія Короткевич.
Захід №1
Студенти 4–го курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), 025 Музична освіта та 024 Хореографія звітували про закінчення виробничої педагогічної практики у Спеціалізованій школі № 115 імені Івана Огієнка (директор Тетяна Кисіль, заступник директора з виховної роботи та вчитель мистецтва Наталія Маремуха). Під орудою керівника виробничої педагогічної практики канд. пед. наук, доцента Людмили Степанової студентами було проведено позакласний мистецько-виховний захід для учнів основної школи на тему «Стиль, жанр, манера в мистецтві музики і танцю».
Сучасна форма проведення заходу (комбінований он-лайн та оф-лайн формат), доброзичливість ведучих, артистизм виконавців, застосування різноманітного художнього матеріалу (сольний та хоровий спів, інструментальна музика, хореографічні номери) дозволили створити в учнівській аудиторії атмосферу невимушеності та справжньої зацікавленості мистецькою дією. Учні 6-7 класів із задоволенням ознайомилися з різностильовими зразками класичної та сучасної музики, послухали твори у кількох виконавських манерах, дізналися про жанри сучасного танцю.
Концертні номери підготували і виконали студенти 4 курсу Софія Міль, Катерина Зеніна, Максим Бондаренко, Тонг Нгок Лінь, Анастасія Масловська, Данило Ан, Тетяна Гранчак, Марина Гаркавенко, Юлія Шумська, Юлія Хорошун, Марія-Магдалина Алейнік та студенти-хореографиАнна Черненко, Яна Ветрова, Вікторія Чепурна, Владислава Кожуховська, Валерія Козубенко. Ведуча і автор презентації – Катерина Зеніна.
Концерт закінчився спільним виконанням улюблених популярних українських пісень під вдячні оплески слухачів. Гість заходу - відповідальна за проведення практик на факультеті мистецтв канд. пед. наук, професор Тетяна Бодрова подякувала керівництву школи та студентам-виконавцям за плідну співпрацю.
Захід №2
Захід іншого формату відбувся у той же день у Київській дитячій музичній школі №1 імені Якова Степового (директор школи Сергій Баклан). За участі провідних викладачів кафедри вокального виконавства факультету мистецтв та педагогів-вокалістів музичної школи було проведено методичний семінар на тему «Вокальна школа розкриття співацького голосу: фізіологічний і психологічний аспекти». Його мета – ознайомити студентів-практикантів спеціальності 025 Музичне мистецтво зі специфікою вокальної роботи з дітьми молодшого шкільного та підліткового віку.
У творчому діалозі з питань постановки голосу взяли участь канд. пед. наук, професор Людмила Тоцька, доцент Юрій Заболоцький, завідувачка вокально-хорового відділу КДМШ №1 Олена Денисовець. У безпосередній роботі з учнями мистецької школи було апробовано практичні прийоми розвитку дитячого голосу, у формі дискусії обговорено роль саморегулятивних і фізіологічних факторів у становленні вокаліста.
Слід зазначити, що спільна організаційно-методична робота університету і школи, представлена у вищезазначених закладах, є запорукою успішності фахової підготовки майбутніх учителів мистецьких дисциплін, свідченням ефективної співпраці викладачів і студентів у сфері художньої творчості.
Тетяна Бодрова
Людмила Степанова