Інформація про кафедру

 

           Кафедра забезпечує підготовку студентів з музично-теоретичних дисциплін: курси із загальної теорії музики («сольфеджіо», «гармонія», «аналіз музичних творів» та інші), «вітчизняна та всесвітня історія музики», курси з інструментовки та акомпанементу й імпровізації, спеціальні дисципліни «історія джазового мистецтва» та «основи музичної акустики», а також різноманітні практикуми та спецкурси з фахової підготовки викладачів музично-теоретичних дисциплін у межах магістратури.

          На кафедрі упроваджено низку інноваційних навчальних дисциплін та спецкурсів, пов’язаних із психотерапевтичними технологіями та арт-терапевтичними методиками в освітньому процесі, активно проводиться наукова робота зі студентами, функціонують гурток НССТ та проблемні групи. Під керівництвом досвідчених викладачів кафедри студенти беруть активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях, публікують власні наукові статті.

          У науковому доробку кафедри навчально-методичні посібники, колективні монографії, серед яких особливо вагомими є видання, які присвячені творчості видатного хормейстера, Героя України, академіка А.Т.Авдієвського, ім’я якого носить факультет та відомого композитора й музичного діяча Михаїла Шуха..

          З 1 вересня 2018 року на факультеті мистецтв імені Анатолія Авдієвського започатковано новий курс додаткової спеціалізації «Звукорежисура» для студентів - бакалаврів. Курс розрахований на 5 семестрів з вивченням наступних предметів: «Звукотехнічна апаратура та обладнання студій», «Основи звукорежисури», «Медійні технології в студійній практиці», «Технологія аудіо- та відеозапису».

         У процесі навчання студенти знайомляться та вивчають сучасну звукотехнічну апаратуру – мікшерні пульти (аналогові та цифрові), принципи роботи з мікрофоном та мікрофонними системами, знайомляться з основними принципами звукозапису, апаратної обробки звуку та звуковідтворення. Оволодівають базовими знаннями з основ електротехніки, загальної акустики та психоакустики, особливостями утворення та відтворення музичного звуку від різних джерел: акустичних музичних інструментів симфонічного оркестру, вокального звуку (сольного та хорового), електроінструментів (електрогітари, синтезатори, семплери).

         Студенти проходять практикум роботи з сучасними нотними, звуковими редакторами та звукофіксуючим програмним софтом, оволодівають навичками студійної та концертної звукорежисури. Кращі студенти старших курсів проходять практику у професійних студіях аудіо- та відеозапису.