Біографія
Савчук Галина Михайлівна народилася в м. Коломия Івано-Франківської обл. 11. 12. 1946 р.
У 1971 році закінчила Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського, за спеціальністю "Хорове диригування", кваліфікація: диригент хору, викладач хорових дисциплін.
Савчук Галина Михайлівна працює на кафедрі теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ ім. М. П. Драгоманова з 1976 року, з 01.09.2007 - на посаді доцента, з 01.09. 2015 - на посаді професора. Педагогічне навантаження для всіх кваліфікаційних рівнів (бакалавр, спеціаліст, магістр) складає: хоровий клас, хорове диригування, лекційний курс з хорознавства та з методики викладання хорового диригування.
Стаж науково-педагогічної діяльності 45 років. 26 лютого 2015р. рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання Доцента. Рішенням атестаційної колегії від 27 вересня 2021р. (АП №003201) присвоєно вчене звання професора кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування.
У процесі роботи зі студентами Савчук Г. М визначилася у власній оригінальній методиці, працює над розробкою нових форм виконавської діяльності студентів з диригування, активно використовує в навчальному процесі нові твори вітчизняних митців, а також маловідомі хорові партитури зарубіжних композиторів, що сприяє розвитку творчої активності та демонструє високий рівень фахової підготовки студентів класу.Cавчук Г. М. успішно займається науково-дослідною роботою. У своєму творчому доробку має 28 друкованих праць, серед них: 21 стаття, 2 навчально-методичних посібника - “Хоровий клас: теорія, методика, практика” і “Основи хорознавства” за модульно-рейтинговою системою для студентів вищих освітніх закладів у співавторстві з Левшенко Т. С. та 4 Програми з навчальних дисциплін - “ Хорознавство” та “Хоровий клас”.
Протягом 35 років Галина Михайлівна керувала студентським хором на заочному відділенні, з березня 2014 року очолює мішаний хор "Дзвін" на стаціонарі. В хоровому класі постійно оновлюється програма високохудожніми творами вітчизняних, зарубіжних авторів різних форм і стилів та на високому професійному рівні забезпечує складання державних іспитів з диригування.Концертна діяльність Мішаного хору в першу чергу пов’язана з участю колективу в загально-університецьких заходах. Найбільш вагомими з них єучасть в концертах-реквіємах “Чорнобиль – молодь буде пам’ятати” в Національному Будинку органної та камерної музики України. В травні 2015 року Мішаний хор брав участь в регіональному фестивалі-конкурсі студентських і дитячих хорових колективів та отримав високу нагороду - дипломом “Гран-прі”.
З 1992 року Г. Савчук є членом Національної всеукраїнської музичної спілки. За цей період постійно бере участь у складі журі обласного хорового конкурсу ім. К. Стеценка та інших хорових оглядах-конкурсах.22.01.14р. указом Президента України було присвоєно почесне звання “Заслужений діяч мистецтв”.26 лютого 2015р. рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання Доцента.В червні 2015р. отримала Почесну Відзнаку НПУ ім. М. П. Драгоманова – Золота медаль ”М. П.Драгоманов 1841-1895рр. ”.
Підготувала та провела 4 авторські проекти - творчі зустрічі з видатними українськими композиторами: Є. Станковичем, М. Скориком, В. Зубицьким, Л. Дичко.: "Велич у мистецтві – Людина в житті". 23.05.2018р., "Мирослав Скорик: творчість митця у дзеркалі епохи".- 30.11.2018 р., "Творча зустріч з композитором Володимиром Зубицьким" - 13.12. 2018 р., "Дивовижні вібрації душі". - 9.12. 2019р.
З 1992 року член Національної Всеукраїнської музичної спілки.
З 1992 року працює у складі журі обласного хорового конкурсу ім. К. Стеценка; 2006 р. – член журі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Музичне мистецтво" м. Мелітополь; листопад 2017 р. - член журі XІІ Всеукраїнської музичної олімпіади “Голос Країни” в номінації “Конкурс хорових диригентів”; за кордоном – травень 2019 р. ( конкурс хорових колективів в сфері виконання духовної музики в м. Білосток – Польща).
Проведено ряд майстер-класів на факультеті та за кордоном. Серед них: 15.06 2019 р. для членів асоціації Еnsemble orchestral vocations майстер-клас на тему «Хорова звучність та розпівки в студентському хорі», м. Париж, Франція. Майстер-клас з хором для слухачів курсу підвищення кваліфікації вчителів музичного мистецтва з м. Покровськ на тему: «Розкриття художнього образу в хоровому творі засобами вокально-хорових навичок». 21.02 2019р.
У процесі роботи зі студентами в класі з диригування Савчук Г. М визначилася у власній оригінальній методиці, працює над розробкою нових форм виконавської діяльності студентів з диригування, активно використовує в навчальному процесі нові твори вітчизняних митців, а також маловідомі хорові партитури зарубіжних композиторів, що сприяє розвитку творчої активності та демонструє високий рівень фахової підготовки студентів класу. Багато студентів працюють за обраною спеціальністю та досягають високих професійних результатів, серед них:
Іван Чередніченко – головний диригент Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької;
Ярослава Побережна – заслужена артистка України, викладач кафедри вокалу факультету мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ ім. М. П. Драгоманова;
Ольга Хижна – доктор педагогічних наук, професор кафедрі теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ ім. М. П. Драгоманова;
Мар'яна Головко - Лауреат міжнародних вокальних конкурсів. Солістка джазового бенду «БА БА Вапсі», ведуча програми «Клуб Благородних Співачок» на радіо «Аристократи», солістка опер GAZ та IYOV, викладач вокалу в НПУ імені М.П. Драгоманова;
Тетяна Строгаль – доцент кафедри теорії та історії музики факультету мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ ім. М. П. Драгоманова, кандидат педагогічних наук;
Юлія Савченко – викладач кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету ім. Б. Грінченка;
Олександра Грицюк – Заслужений працівник культури України, відмінник освіти, заступник декана, доцент кафедрі теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ ім. М. П. Драгоманова.
Наталія Бабіченко – Кандидат педагогічних наук, директор Калинівської ДМШ;
Оксана Кудряшова - керівник вокально-театральної студії "Нота", володар премії "Вчітель року 2020";
Світлана Атамасенко – вчитель музичного мистецтва в Калинівській ЗОШ;
Ольга Чаюк – викладач в Бердичівському педагогічному коледжі;
Яна Базавлук – вчитель музики в ЗОШ №27;
Максим Незгода – артист хору “Київ”;
Оксана Бондарчук - артистка Національної капели “Думка”;
Лариса Бровченко – артистка хору в Національному театрі опери та балету ім. Т. Шевченка ;
Анна Гоголь - Будинок дітей та юнацтва «Вітряні гори». Керівник гуртка творчого розвитку дитини;
Оксана Фещак - Заслужений діяч мистецтв України, Генеральний директор ДП «Державна дирекція міжнародних конкурсів та мистецьких програм «Арт-Україна»;
Марина Руда - педагог в ансамблі «ЗЕРНЯТКО», Будинку творчості «Вітряні гори», Подільського району, м. Києва;
Примачко Юлія - спеціалізована школа №43 - педагог.
Наталія Терещенко - школа мистецтв ім. С. Турчака - хормейстер і викладач академічного вокалу;
Дар'я Гнатюк - Чунцінський університет наук та мистецтв, КНР, викладач хорових дисциплін.
Кожного року студенти класу Савчук Г. М. беруть участь в професійних змаганнях-конкурсах та отримують призові місця. За останні 4 роки Лауреатами та Дипломантами конкурсів були:
- Конкурс хорових диригентів Міжнародного хорового форуму ім. А. Авдієвського «Як серцю виспівать себе». Студентка 4 к. Ю. Савченко - Лауреат І премії̈. 2016 р.
- Конкурс хорових диригентів Міжнародного хорового форуму ім. А. Авдієвського «Як серцю виспівать себе». Студент П. Ващенко - Лауреат І премії̈. 2017 р.
- Конкурс хорових диригентів Міжнародного хорового форуму ім. А. Авдієвського «Як серцю виспівать себе». Студенти: М. Вознюк, С. Атамасенко, Д. Коновалова – Дипломанти конкурсу. 03 2018р.
- Міжнародний̆ конкурс симфонічних диригентів імені С. Турчака. 2018 р. Іван Чередніченко - лауреат ІІ премії̈. Випускник класу Савчук Г.М.
- ІІ етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво» Діана Постевка - лауреат І премії̈, м.Кропивницький,17-19 квітня 2019 р.
- ІІ етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво». Кудлата Рената – дипломант конкурсу, м. Кропивницький̆, 17-19.04 2019 р.
- Студентка І курсу Тернова Софія в конкурсі шкільної пісні "Дитячі мрії - 2020 р." - Лауреат ІІІ ступеня.
- Студентка ІV курсу Рената Кудлата в конкурсі хорових диригентів
в рамках VII Міжнародного хорового форуму імені А. Авдієвського - Лауреат І ступеня. 2020 р.
Нагороди:
22.01.14 р. - указом Президента України присвоєно почесне звання Заслужений діяч мистецтв України Червень 2015 р. - почесна Відзнака НПУ ім. М. П. Драгоманова – Золота медаль, Почесні грамоти, Дипломи та Подяки.