Халавчук Віталій Йосипович, доцент, народний артист України, заслужений діяч мистецтв Грузії, лауреат міжнародної премії мистецтв (м.Берлін), учасник бойових дій, полковник.
Фахова освіта. Музична школа (м.Хмельницький), музичне училище (М.Дрогобич), Московська державна консерваторія (Військово-диригентський факультет). Творча діяльність. Художній керівник і головний диригент ансамблів пісні і танцю:Центральний ансамбль пісні і танцю та Ансамбль пісні і танцю північного регіону (м.Берлін, м.Фюрстенберг). Загальний період – 12 років.Ансамбль пісні і танцю (м.Тбілісі). – загальний період 5 років, Ансамбль пісні і танцю 9 М.Львів) – загальний період 14 років, Ансамбль пісні і танцю (Заслужений, Академічний) Збройних сил України. – 5 років (м.Київ), музичний керівник Військово-музичного управління Генерального штабу ЗСУ – 7 років. Загальний творчий стаж – 43 роки.
Композиторська діяльність. Написав більше 120 творів і композицій академічного і національно-патріотичного характеру, здійснив обробки біля 200 творів українського і міжнародного репертуару. Підготував спеціальні концертні програми для концертної роботи ансамблів і міжнародних гастрольних виступів (близько 175 програм).
Концертно-гастрольна діяльність: Організував і здійснив гастрольне турне як художній керівник і головний диригент у країнах: Австрія, Німеччина, Іспанія. Португалія, Франція, Польща, Боснія-Герцоговина, Афганістан. За період концертно-гастрольної діяльності як головний диригент провів більше 5 тисяч 400 концертних виступів. Державні та відомчі нагороди. Нагороджений Медаллю «За бойові заслуги», 14 – за сумлінну службу у Збройних силах; почесною медаллю «Ветеран Збройних сил», почесною грамотою Київського міськголови; Почесними грамотами міністра оборони та начальника Генерального штабу. Творча та організаційна робота на кафедрі теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування (з 2014). Міжнародна діяльність. Брав участь і виступив з доповіддю «Українська сучасна музична і хорова культура у загально-освітньому контексті» на 50-тій міжнародній конференції з проблем розвитку сучасної музики. (США, грудень 1997 рік).
Наукова і творча робота нар. артиста України доцента Халавчука В.Й. 2014-2016 навчальні роки:
- Підготував до видавництва навчально-методичний посібник «Формування у студентів диригентсько-хорових знань і умінь (на матеріалі творів а’капелла).
- Підготував спеціальний курс для студентів-регентів – «Українська духовна музика у загальноєвропейському контексті».
- Підготував Положення про студентський конкурс хорових диригентів.
- У складі оргкомітету приймав участь у підготовці та проведенні студентського конкурсу хорових диригентів.
- Підготував до публікації статтю про результати студентського конкурсу хорових диригентів.
- Провів організаційну роботу у підготовці і проведенні заходу з нагородження професорсько-викладацького складу факультету мистецтв медалями «Трудова слава» та почесними дипломами студентів МАРТІС «Золота Фортуна» професорсько-викладацького складу та студентів факультету.
- Підготував трьох студентів до участі у конкурсах, які стали лауреатами:
- хорових диригентів – ІІІ місце здобула студентка Йє Цзяочжо (Китайська Народна Республіка), дипломами нагороджені двоє студентів нашого класу;
- Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів у м. Мелітополі – ІІІ місце з предмету хорового аранжування;
- Аранжував для хорових колективів кафедри:
- Л.В.Бетховен, Соната № 14(«Місячна») на власний текст для мішаного хору;
- Дж. Пуччіні, арія Лауретти з опери «Джанні Скіккі» для мішаного хору;
- А. Лакаллі «Амапола» для тенора і мішаного хору.