Гончаренко Жанна Вікторівна, старший викладач кафедри теорії та методики музичного виховання, хорового співу і диригування Факультету мистецтв ім.А.Авдієвського, НПУ ім. М. Драгоманова, хормейстер Хору Регентів.
Педагогічне навантаження складається з ведення: Хорового класу, Хорового диригування, Методики роботи з церковним хором, лекційного курсу "Викладання церковного співу", Виробничої педагогічної практики з музики, Виробничої педагогічної практики з керування церковним хором.
Закінчила Київську музичну академію по класу Хорове диригування у Професора Петриченко Віктора Вікторовича.
Гончаренко Жанна Вікторівна – хормейстер Хору Регентів (худ.керівник Дм.Болгарський). Хор студентів зі спеціалізацією Регент, досяг професійного рівня, що довели численні виступи на фестивалях, конференціях («Гран-Прі» на II Всеукраїнському фестиваль-конкурсі хорового мистецтва «Грінченківська весна» в Педагогічному Університеті ім. Б. Грінченка, Диплом I ступеня на регіональному фестивалі студентських і дитячих хорових колективів «Якщо заспіває школа – заспіває країна», присвяченому 180 НПУ ім. М.Драгоманова, щорічне відкриття Фестивалю Религійного мистецтва у Гуманітарному корпусі НПУ ім.М. Драгоманова та ін.).
Гончаренко Жанна Вікторівна засновник і художній керівник Вокального ансамблю старовинної музики Алітея. Вокальний ансамбль старовинної музики «Алітеа» був створений у 2006 році в Києві. Творчою метою колективу є відродження та виконання вокально-хорової музики Середньовіччя та Відродження, а також епохи Українського і Західноєвропейського Бароко. Грецьке слово «Алітеа» перекладається як «істина, правда». Саме пошук істини в художньому образі, інтонованому слові, вокальній красі, осягненні музичного стилю твору є творчим кредо колективу, яке об’єднує співаків Ансамблю і долучає їх до світових шедеврів музичної гармонії. Постійно ведеться пошукова дослідна робота з зібрання унікального нотного матеріалу XІV-XVII ст., європейського та українського походження для розширення репертуару. Керівник Ансамблю - Жанна Гончаренко, володіє багатим досвідом роботи у різноманітних майстер-класах та школах давнього мистецтва за участю провідних західноєвропейських педагогів: Міжнародні школи давнього мистецтва в Чехії «Valtice» (курс італійського мадригалу), «Convivium» (клас ансамблю барокової музики), «La Pellegrina» Голландія (участь в опері Марко да Гальяно «Дафна»), чисельні майстер-класи за участю відомих фахівців старовинної музики: Маркуса Борнуса Счечинського (Польща), Діркьяна Хорінга (Голандія), викладачів Школи стародавньої музики «Baselenis» (Швейцарія) – Евелін Таб, Домініка Вілара, Мішеля Ульмана та інших). В рамках міжнародної літньої школи Духовної музики CONVIVIUM декілька років поспіль Гончаренко Жанну Вікторівну запрошують викладати у Класі Літургійної музики Православної церкви (м. Желів, Чехія).
Вокальний Ансамбль старовинної музики «Алітеа» досяг високого рівня, що довели численні виступи на фестивалях і конкурсах (Фестиваль-конкурс духовної пісні «Аскольдів Глас», фестиваль “Давня музика в Києвї”, Міжнародний фестиваль «Musica Figurata», 24 та 25 “Svatovaclavske slavnosti” (м.Прага, Чехія) та ін… Багаточисельні проекти зв’язують Вокальний ансамбль старовинної музики Алітея з Національним історико-культурним заповідником Києво-Печерська Лавра, Національним музеєм народної культури ім.Івана Гончара, Національним музеєм Західного та Східного мистецтва імені Богдана та Варвари Ханенків, Інститутом Мистецтвознавства і Фольклористики, чисельні виступи у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України (К-П Лавра), неодноразові запрошення колективу до спільних проектів з Народною артисткою України Ніною Матвієнко, чисельні благодійні виступи та ін.
Гончаренко Жанна Вікторівна є регетом Молодіжного хору Св.Макаріївського храму м.Києва з 2003 року. Молодіжний хор співає на Воскресних та святкових літургіях, а також на різноманітних фестивалях і конкурсах духовного спрямовання (Головний приз за найкраще виконання Тропаря Пасхи на Хоровому фестивалі «Візерунки великодня», участь на Архиєрейській літургії на храмовому святі в с.Скригалів (Білорусія), Диплом за участь на культурно-мистецькому дійстві «Музей XXI століття» за темою: «Києво-Печерська лавра очима підростаючого покоління», Диплом І ступеня та Пам’ятна Чаша на ІІІ Міжнародному православному фестивалі авторської пісні та ін..)
Громадська діяльність
На Турнірі з настільного тенісу Пам’яті президента федерації н/т України Похоленчука Ю.Т. серед жінок ППО працівників НПУ ім.М.П.Драгоманова у листопаді 2012 року, Гончаренко Жанна Вікторівна зайняла І особисте, місце а у листопаді 2015 року ІІ особисте місце. На Спартакіаді «Здоров’я» серед колективів Шевченківського району команда НПУ ім.М.П.Драгоманова за участю Гончаренко Жанни Вікторівни зайняла ІІ місце, і ІІІ особисте, а у травні 2016 року – І особисте місце.
Список друкованих праць:
Стаття «Же Христос, же Воскрес!», Православний журнал для дітей «Вертоград», №14, квітень 2010 р; Стаття «Же Христос, же Воскрес!»; Парафіяльна газета Введенського монастиря «Золотые колокола», квітень 2010 р.; Стаття «Київ в словах і звуках» Православний журнал для дітей «Вертоград», №15, травень 2010 р. Стаття «Ой, новина, новина!» Православний журнал для дітей «Вертоград», №16, січень 2011 р.; Розспівування хору Навчальний посібник «Хор Регентів» (твори з репертуару).